BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

Özel Sektör Borçlanma Araçları

tradeall

Ak Yatırım, özel sektör borçlanma aracı işlemlerinde sektörün öncü aracı kurumlarından biridir. Ak Yatırım, Türk Lirası özel sektör borçlanma aracı ihracı ihraçlarında, 2017 yılını %24 pazar payı (banka ve finansal iştirak ihraçları hariç) ile rakiplerinin açık ara önünde, sektör lideri olarak tamamlamıştır.

Ak Yatırım, tek seferde ihraç edilen En Büyük Banka Dışı Finans Kuruluşu (Ak Yatırım – 500 mio TL), En Büyük Reel Sektör (Enerjisa – 405 mio TL), En Uzun Vadeli Banka Dışı (Ak Yatırım – 5 Sene) Borçlanma Aracı ihraçlarını gerçekleştirmiştir. Ayrıca, TRLIBOR'a endeksli ilk ihraç (Rönesans Holding A.Ş.), ilk 3 yıl vadeli ihraç (Akbank T.A.Ş.), ilk 4 yıl vadeli ihraç (YDA İnşaat) gibi özel sektör borçlanma araçları piyasasının öncüsü olan ürünleri ihraç eden öncü aracı kurumdur.

Ak Yatırım, faiz enstrümanlarına dayalı YBA ihraçlarında da öncü konumunu sürdürmektedir. Kurumsal yatırımcılar için gösterge tahvillerin yönü ve getiri eğrisinin şekline dayalı YBA’lar ihraç edilmektedir.

Ak Yatırım'ın 2016 yılında aracılık etmiş olduğu YDA İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Rönesans Holding A.Ş. ve Aksa Enerji Üretim A.Ş. ihraçları, uluslararası bir kuruluş olan Bonds & Loans Awards'un 2016 yılı Yurt İçi En İyi Tahvil İhracı kategorisinde sırasıyla ilk üç ödülünün sahibi olmuştur.

Özel Sektör Borçlanma Araçları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

 

Reel Sektör Şirketleri

Borçlanma Aracı İhraçları

Finans Sektörü Şirketleri

Borçlanma Aracı İhraçları

FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.