BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

FUTURES

Uluslararası Vadeli İşlem Kontratları (Futures), borsalarda işlem gören standartlaştırılmış, devredilebilir, belirli bir vadede teslimat gerektiren emtia, bono, parite ve endeks sözleşmeleridir. Uluslararası Vadeli İşlem sözleşmeleri, alıcı ile satıcı arasında, önceden belirlenen vade ve fiyatta, teminat karşılığı yapılan alım-satım işlemlerini temsil eder. Sözleşme büyüklükleri ve kaldıraç oranları, işlem yapılan kontrata göre farklılık gösterebilir.

Futures sözleşmelerinde, her bir kontratın başlangıç teminatı farklıdır. Taşınan pozisyonlar için gecelik herhangi bir taşıma maliyeti ödenmez ve piyasa fiyatında meydana gelen değişiklikler nedeniyle oluşan kar/zarar hesaplara anlık olarak yansıtılır. Uluslararası vadeli işlem sözleşmelerinde işlem yapanlar arasında hedge fonlar, spekülatörler ve arbitraj amaçlı işlem yapanlar bulunur.

TradeAll, müşterilerine birçok vadeli işlem kontratında ilgili borsa saatleri içerisinde aktif alım-satım hizmeti sunmaktadır. Ak Yatırım, vadeli işlem sözleşmelerine dayanak teşkil eden finansal ürünlerin fiziki teslimatını gerçekleştirmemektedir.

 
 

TradeAll ile ICE borsalarında işlem gören kontratlarda emir geçerlilik suresi olarak “GÜN” (DAY) desteklenmekte olup GTC (İPTAL EDİLENE KADAR GEÇERLİ) süreli emirler bırakılamamaktadır. ICE dışındaki tüm borsalarda ise GÜN (DAY) ve GTC (İPTAL EDİLENE KADAR GEÇERLİ) süreli emirler desteklenmektedir.

 

BİZ SİZE ULAŞALIMGERÇEK
HESAP AÇ
DENEME
HESABI AÇ


Futures


Futures

FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.