BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEMEL ANALİZ

Geri

FED, Fransa seçimleri, ABD endeksleri ve bu hafta...

02.05.2017 08:52


Günaydın,

Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız raporlarda ABD verilerinin Nisan-Mayıs aylarında beklentilerin altında kalmaya devam edebileceğini ve bu nedenle ABD faizleri ve doların aşağı yönlü, ons altın, Sterlin, Euro, gelişmekte olan ülke kurları ve borsalarının yukarı yönünü koruyabileceğinden bahsediyoruz. Cuma günü açıklanan ABD birinci çeyrek büyümesi ve dün açıklanan ISM verilerinde aşağı yönlü seyir, kredi büyümesi vasıtasıyla hormon enjekte edilen Çin ekonomisinde gerileme emareleri gösteren PMI verileri önümüzdeki aylarda S&P500 ve ABD faizlerinin yeni yüksekleri görme ihtimalini azaltıyor. Teknoloji hisseleri ağırlıklı Nasdaq endeksi ise bu trende uymayıp, tarihi zirvelerini tazelerken, yılbaşından bu yana %13 getiri sağlamış durumda. Gelişmekte olan ülke borsalarına ilişkin yaptığımız karşılaştırmalı analizlerde BIST100 orta vadeli olarak en ucuz konumda kalmaya devam ediyor.

Bu hafta piyasalar gündemini Çarşamba akşamı yayınlanacak Fed faiz kararı (21:00) ve Macron-Le Pen TV münazarası (22:00), Cuma günü yayımlanacak ABD tarım dışı istihdam verisi (15:30) ve Pazar günü yapılacak Fransa Başkanlık seçimleri 2.turu meşgul edecek. Fed’in faiz oranlarını ve karar metnindeki görüşünü değiştirmesini beklemiyoruz.

Perşembe günü İngiltere yerel seçimleri ve İspanya bütçe tasarısı oylaması önemli olabilir. İçeride ise Nisan ayı enflasyon verisi (Çarşamba) takip edilecek. Cuma günü S&P, Türkiye değerlendirmesini yayımlıyor.

Bugün...

Putin ve Merkel Rusya’da bir araya geliyorlar. G-20 kararlarıyla ilgili görüşecekler.

ECB üyesi Nowotny 19:00’da konuşma yapıyor. Euro/Dolar paritesi üzerinde etkili olabilir.

BOJ’un Mart ayı para politikası tutanakları yayımlanıyor.

Apple, Pfizer, Merck birinci çeyrek karı açıklanıyor.

Türkiye Nisan ayı imalat PMI verisi (10:00) yayımlanıyor.

 

Orta vadeli makroekonomik tahminlerimiz... 

Kapanan öneriler...

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

 

Gelişen ülkeler ve Türkiye hisse senetleri analizi için tıklayınız.

En çok beğendiğimiz hisseler için tıklayınız.

 

 

Okan Ertem, FRM

Research
Manager - Global Markets

 

YASAL UYARI: Bu rapor ve yorumlardaki yazılar, bilgiler ve grafikler, ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil , suret ve nam altında olursa olsun herhangi bir karara dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. İş bu raporlardaki yorumlardan; eksik bilgi ve/veya güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu değildir. Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ her an, hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan iş bu rapor ve yorumlar, kapsamı bilgiler, tavsiyeler hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ’nin herhangi bir taahhüdünü tazammum etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar, gerçekleştirilecek işlemler ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait ve raci olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin, gerek doğrudan gerek dolayısı ile ve bu sebeplerle uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak maddi ve manevi zarar, kar mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her ne nam altında olursa olsun Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanlarından talepte bulunulmayacaktır. Bu rapor, yorum ve tavsiyelerde yer alan bilgiler “yatırım danışmanlığı” hizmeti ve/veya faaliyeti olmayıp; yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların, iş bu hizmeti vermeye yetkili kurum ve kuruluşlarla temasa geçmesi ve bu hizmeti bir sözleşme karşılığında alması SPK mevzuatınca zorunludur.   "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.  Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.