BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEMEL ANALİZ

Geri

Çin verileri ve bugün...

17.04.2017 09:40


Günaydın,

Global piyasalarda bu haftanın gündemini Fransa Başkanlık seçimleri 1. Turu (Cumartesi), petrol forumu (Çarşamba) ve IMF-Dünya Bankası toplantıları (Perşembe) oluşturacak. ABD tarafında makro anlamda önemli etki yapabilecek bir veri bulunmuyor.

Açılışta... Çin birinci çeyrek büyümesinin beklentilerin (%6,8 yıllık) üzerinde %6,9 açıklandığını görüyoruz. Bu rakam aynı zamanda Çin resmi büyüme hedefi olan %6,5’in de çok üzerinde. 2016 yıl sonunda bankacılık kesimi ve harici kurumlar tarafından (toplam sosyal finansman) verilen kredilerdeki büyümenin ekonomi üzerindeki doping etkisinden bahsetmiştik. Kredi hacminde genişlemenin konut fiyat artışına yansıdığını görüyoruz. Ancak tüketim kanalında otomobil satışlarında görülen düşüş kaynaklı bir gerileme var. Kredi büyümesinin yılın geri kalanında sakin seyretmesini beklediğimizden büyüme rakamının yılın geri kalanında %6,5’e doğru gerilemesi mümkün olabilir.

Olumlu gelen Çin verilerine rağmen Kuzey Kore’ye ilişkin belirsizlikler Asya piyasalarında satıcılı seyre yol açıyor. Bugün Avrupa ve İngiltere piyasaları tatil, gözler ABD açılışında olacak. ABD faizlerinde aşağı, ons altında nötr, Euro/Dolar ve Sterlin/Dolar paritelerinde yukarı, dolarda global olarak aşağı, gelişmekte olan ülke borsaları ve BIST100’de orta vadeli yukarı yön beklentimizi koruyoruz. Bu doğrultuda hazırladığımız orta vadeli tahmin tablosu aşağıda yer alıyor.

Bugün…

Avrupa ve İngiltere piyasaları tatil. Netflix karı açıklanıyor, Türkiye tarafında bütçe dengesi verileri takip edilecek.

Kapanan öneriler...

 ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALAR..

26 Nisan.. TCMB faiz kararı

27 Nisan.. ECB toplantısı, BOJ toplantısı

28 Nisan.. ABD geçici bütçesinin son günü. Hükümet’in faaliyetlerini devam ettirmesi için bu tarihe kadar geçmiş bütçenin süresini uzatması bekleniyor… https://tradeall.com/temel-analiz-detay/3389/abd-hukumet-kapanmasi-ve-senaryolar

3 Mayıs … Fed toplantısı

7 Mayıs… Fransa seçimleri 2.tur

11 Mayıs.. BOE toplantısı

 

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

 

Okan Ertem, FRM

Research
Manager - Global Markets

 

YASAL UYARI: Bu rapor ve yorumlardaki yazılar, bilgiler ve grafikler, ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil , suret ve nam altında olursa olsun herhangi bir karara dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. İş bu raporlardaki yorumlardan; eksik bilgi ve/veya güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu değildir. Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ her an, hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan iş bu rapor ve yorumlar, kapsamı bilgiler, tavsiyeler hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ’nin herhangi bir taahhüdünü tazammum etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar, gerçekleştirilecek işlemler ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait ve raci olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin, gerek doğrudan gerek dolayısı ile ve bu sebeplerle uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak maddi ve manevi zarar, kar mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her ne nam altında olursa olsun Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanlarından talepte bulunulmayacaktır. Bu rapor, yorum ve tavsiyelerde yer alan bilgiler “yatırım danışmanlığı” hizmeti ve/veya faaliyeti olmayıp; yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların, iş bu hizmeti vermeye yetkili kurum ve kuruluşlarla temasa geçmesi ve bu hizmeti bir sözleşme karşılığında alması SPK mevzuatınca zorunludur.   "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.  Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.