BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEMEL ANALİZ

Geri

Bu hafta: Yellen, ABD şirket karları ve perakende satışlar...

10.04.2017 08:41


Günaydın,

 

ABD Başkanı Trump ile Çin Devlet Başkanı Xi arasındaki görüşmede “ticaret savaşları”na dair bir ipucu verilmezken, Cuma günü açıklanan tarım dışı istihdam verisinde “olumsuz hava koşulları”nın etkisiyle yalnızca 98 bin kişilik artış görülmesi piyasalarda sürpriz yarattı. Ancak hava koşulları haricinde bakıldığında mütevazi enflasyonist baskı (saatlik ücretler yatay) yaratan ortalama bir istihdam artışı görüyoruz.   ABD ekonomisinin istihdam potansiyelinin zirvesine yakın seyrettiği gözlemlenirken, enflasyonist baskının oluşmayacağını düşünen piyasalar Fed’in 2017 yılının geri kalanında yalnızca 1 faiz artırımı yapabileceğini düşünüyorlar. Trump vergi reformunun yaz aylarının sonlarına doğru yeniden gündeme gelebileceği ve Çin kredi büyümesinin yavaşlama trendine girebileceği varsayımı altında ABD reel ve nominal tahvil faizlerinde aşağı, buna bağlantılı olarak ons altında yukarı, Euro/Dolar (23 Nisan’da Fransa seçimleri testini geçtikten sonra) ve Sterlin/Dolar’da yukarı, gelişmekte olan ülke borsalarında yatay/yukarı ve Brent petrolde yatay/aşağı yönlü trend beklemeye devam ediyoruz.

 

Bu hafta Yellen konuşması  (bugün 23:10), Perşembe JPMorgan, Citigroup ve Wells Fargo birinci çeyrek karları, Cuma ABD perakende satışlar ve enflasyon verileri (15:30) takip edilecek. Hafta boyunca yayımlanacak Çin verileri doğrudan piyasa etkisi olmasa da orta vadeli global görünüm açısından önemli fikir verebilir. 

 

Varlık sınıflarında orta-uzun vadeli makroekonomik tahminlerimiz aşağıda yer alıyor. 

Bugün… 23:10’da ABD Fed Başkanı Yellen University of Michigan’da konuşma yapıyor... Konuşmada Fed bilanço küçültmesi, faiz artırımları ve Fed’in hisse senedi piyasasına ilişkin görüşleri takip edilecek.

 

Bugün 16:00’da ECB üyesi Constancio’nun konuşması Euro/Dolar paritesi üzerinde etki yapabilir. Paritede 23 Nisan Fransa seçimleri ve akabinde 26 Nisan ECB toplantısı önemli etki yapabilecek gelişmeler. 1,04 zarar-kes olmak üzere orta vadeli yukarı yön (1,12-1,14) beklentimizi koruyoruz. 

 

 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALAR..

23 Nisan … Fransa seçimleri 1.tur

26 Nisan.. TCMB faiz kararı

27 Nisan.. ECB toplantısı, BOJ toplantısı

28 Nisan.. ABD geçici bütçesinin son günü. Hükümet’in faaliyetlerini devam ettirmesi için bu tarihe kadar geçmiş bütçenin süresini uzatması bekleniyor… https://tradeall.com/temel-analiz-detay/3389/abd-hukumet-kapanmasi-ve-senaryolar

3 Mayıs … Fed toplantısı

7 Mayıs… Fransa seçimleri 2.tur

11 Mayıs.. BOE toplantısı

 

 

Gelişmekte olan ülkeler ve Türkiye hisse senedi stratejisine buradan ulaşabilirsiniz

 

En çok beğenilen Türk hisse senetleri portföyüne buradan ulaşabilirsiniz

  

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

 

Okan Ertem, FRM
Research
Manager - Global Markets

 

YASAL UYARI: Bu rapor ve yorumlardaki yazılar, bilgiler ve grafikler, ulaşılabilen ilk kaynaklardan iyi niyetle ve doğruluğu, geçerliliği, etkinliği velhasıl her ne şekil , suret ve nam altında olursa olsun herhangi bir karara dayanak oluşturması hususunda herhangi bir teminat, garanti oluşturmadan, yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla derlenmiştir. İş bu raporlardaki yorumlardan; eksik bilgi ve/veya güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu değildir. Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ her an, hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri, tavsiyeleri değiştirebilir ve/veya ortadan kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan iş bu rapor ve yorumlar, kapsamı bilgiler, tavsiyeler hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ ve Ak Yatırım AŞ’nin herhangi bir taahhüdünü tazammum etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar, gerçekleştirilecek işlemler ve oluşabilecek her türlü riskler bizatihi bu kişilere ait ve raci olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin, gerek doğrudan gerek dolayısı ile ve bu sebeplerle uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak maddi ve manevi zarar, kar mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanları sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her ne nam altında olursa olsun Akbank TAŞ, Ak Yatırım AŞ ve çalışanlarından talepte bulunulmayacaktır. Bu rapor, yorum ve tavsiyelerde yer alan bilgiler “yatırım danışmanlığı” hizmeti ve/veya faaliyeti olmayıp; yatırım danışmanlığı hizmeti almak isteyen kişi ve kurumların, iş bu hizmeti vermeye yetkili kurum ve kuruluşlarla temasa geçmesi ve bu hizmeti bir sözleşme karşılığında alması SPK mevzuatınca zorunludur.   "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.  Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.