BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Gold Futures - Ticaret Anlaşması Seneye Kalabilir

03.12.2019 01:53


ABD ile Çin arasında Hong Kong tasarısının onaylanması ile yükselen tansiyonun Faz 1 anlaşmasına yansımaları belirginleşiyor.

ABD başkanı Donald Trump az önce yaptığı açıklamada ticaret görüşmelerinin ABD seçimleri sonrasına kalmasını tercih edebileceğini belirtti.

 

 

Dün FED'in negatif faizler uygulaması gerektiği yönündeki açıklamaları ise daha önce faiz indirmeli yönündeki açıklamalarına paralel. Hatırlanacağı gibi Trump, ticaret görüşmeleri iyi gidiyor derken FED'e önce faiz arttırımlarını durdurması daha sonra ise indirime gitmesi yönünde baskı yapmıştı.

Bu gelişmeler eşliğinde altın aktif vadeli kontratlarına teknik olarak baktığımızda

Haftalık grafiklerde TOBO formasyonuna devam eden değerli metalin 1360 USD üzerinde kaldığı sürece kuvvetli görünümü devam edecektir.

 

 

Günlük grafiklerde daralan üçgen içerisinde hareketine devam eden aktif vadeli kontratların 1445 USD desteği üzerinde kaldığı sürece kuvvetli görüntüsü devam edecektir.

 

Daha kısa vadede ise çift dip formasyonu oluşturan aktif vadeli kontratlarda 1479 USD kritik direnç olarak dikkat çekiyor.

1479 USD direncinin kırılması ile yükseliş hız kazanabilir.

 

 

Ne Yapılabilir ?

Altın aktif vadeli kontratlarda 1360 USD üzerinde kaldığı sürece düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendirmek iyi bir tercih olabilir.

1479 USD direnci üzerinde sırasıyla

1483

1492

1504

ve formasyon hedefi olan 1511 USD seviyesine doğru yükselişler beklenebilir.

 

Neye Dikkat Etmeli ? 

Kısa vadede 1479 USD direnci geçilmeden hareketin başlamayacağına

 

Piyasa Notu: Altın Yeniden Işıldayacak mı ? https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/7541/altin-yeniden-isildayacak-mi?a=b

 

Referanslar

BBC

CNBC

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.