BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

USDJPY Futures - Dolar Geri Dönüyor

07.11.2019 07:38


ABD ile Çin arasında ticaret görüşmelerinin olumlu ilerlemesi ve FED'in "mid-cycle adjustment"ı tamamlayarak faiz indirimlerinde bekle gör politikasına geçmesi USD'yi Japon Yeni karşısında desteklemeye başlıyor.

ABD 10 yıllıklarının %6 yukarı gitmesi ile USD'nin global bazda da değer kazanımını ivmelendiriyor.

Teknik olarak baktığımızada

USDJPY Futures aktif vadeli kontratlarda

Haftalık grafiklerde düzeltmesini tamamlayan paritenin yeniden yükselmeye başladığını görüyoruz.

 

 

Yine haftalık grafiklerde düşüş trendini kırdıktan sonra testini tamamlayan parite yeni yükseklere kaldığı yerden devam etmeye hazır görüntüsünde.

 

 

Daha kısa vadede ise yükselen üçgen formasyonu kıran parite 107.90 seviyesi üzerinde kaldığı sürece gücünü korumaya devam edecektir.

 

 

 

Ne Yapılabilir ?

USDJPY Futures aktif vadeli kontratlarda 107.90 USD üzerinde kaldığı sürece sırasıyla

110.20

111.55

ve

112.10 seviyelerine doğru yükseliş bekliyorum.

Neye Dikkat Etmeli ?

107.90 seviyesi altında formasyonun bozulacağına

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.