BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Gram Altın Vadelileri - Altın Global Bazda Cazibesini Koruyor

01.11.2019 10:36


FED'in bu hafta yaptığı toplantıda politika faizlerini indirmesi ile birlikte reel faiz veren herhangi bir majör para birimi kalmaması sarı metale cazibeyi arttırıyor.

Hisse senedi portfoylerinde hedge amaçlı kullanılan,

Enflasyonist dönemlerde yıldızı parlayan - Şu an için global anlamda böyle bir problem bulunmuyor,

Riskten kaçış algısının tetiklendiği anlarda güvenli liman olarak talep gören altın bol para ve düşük faiz denklemi nedeni ile global bazda değerlenmeye devam edebilir.

Bu doğrultuda Altın vs Euro tarafında yükseliş beklentimiz devam ederken https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/7528/altin-vs-euro---yeni-yukselis-dalgasina-hazirlaniyor?a=b, global bazda gelecek talep gram altın fiyatlarında da yükseliş görülmesine neden olabilir.

Teknik olarak baktığımızda

Günlük grafiklerde yükseliş trendini kotuyan sarı metalin 270 seviyesi üzerinde kaldığı sürece yükselişine devam etmesini bekliyorum.

 

Yine günlük grafiklerde üçgen sıkışmasında bulunan aktif vadeli kontratlar 285 seviyesini geçmesiyle yukarı yönlü hareketini ivmelendirebilit.

 

Daha kısa vadede ise düşüş kanalı içerisinde bulunan ve 279 direnci üzerinde fincan kulp formasyonu tamamlayacak olan aktif vadeli kontratlar, bu sdirenç üzeri kapanışlarda yükseliş hareketini başlatmaya hazır görünümde.

 

Ne Yapılabilir ?

Global altın talebine bağlı olarak yükseliş hareketi başlatmasını beklediğimiz gram altında aktif vadeli kontratların 279 seviyesi üzerinde saatlik kapanış yapması durumunda sırasıyla,

282

284

286 seviyesine doğru kısa vadede yükseliş bekliyoruz.

Uzun vadede ise 286 seviyesinin kırılması,

296

306

ve formasyon hedefi olan 320 seviyelerinin önünü açacaktır.

 

Neye Dikkat Etmeli ?

270 seviyesi altı günlük kapanışlarda formasyonun bozulabileceğine

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.