BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

SP 500 Futures Güncelleme - 2940 Hedefine Vardık

02.10.2019 10:12


SP 500 Futures aktif vadeli kontratları için konuştuğumuz ilk hedef olan 2940 seviyesine vardık https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/7506/sp-500-futures---elliot-dalgasi-ve-likidite-tuzagi?a=b

Dün açıklanan ABD ISM verisi son 10 yılın en düşük seviyesine inildiğini işaret ederken resesyon endişelerinin tetiklenmesi piyasalarda panik satışlarına neden oldu.

 

 

Diğer taraftan dolardaki likidite sıkışıklığının devam etmesi endeksler için bir başka olumsuzluk olarak değerlendirilebilir.

Yıllık bazda para arzındaki değişim ve SP 500 endeks performansına baktığımızda aradaki makasın gittikçe açılarak tarihi zirvelere gelmesi dikkat çekici.

 

Teknik olarak baktığımızda ise

Kısa vadede 2940 hedefine vardığımız SP 500 endeksi aktif vadeli kontratlarda düşüş ilk olarak 2890 seviyesine kadar sürebilir.

 

 

Uzun vadede ise yükselen kama formasyonunu kıran endeksin, haftalık bazda kama içerisinde tutunamadığını görüyoruz.

 

 

Yine uzun vadede 2009 senesinden başlattığı yükseliş trendinde 4. Elliot dalgası içerisinde bulunan endeks 3050 direncini geçmediği sürece 2500 ve 2200 seviyelerini hedefleyebilir.

 

Kısaca

Avrupa'nın lokomotifi Almanya'nın teknik olarak resesyona girmesinden sonra görece en güçlü ekonomi olan ABD'de de resesyon endişelerinin yükselmesi global endekslerdeki coşkuyu törpüleyebilir.

ABD başkanı Trump'ın azledilme konusu,

İran gerginliği,

Ticaret savaşları,

ve

Brexit gibi birçok belirsizliği fiyatlamayan piyasa ekonomik göstergelerle birlikte yön değiştirirse düşüşü engellemek için bir tweet'den çok daha fazlasına ihtiyaç olabilir.

 

Algo İşlemler - Makinelerin Yükselişi https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/7514/algo-islemler---makinelerin-yukselisi?a=b

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.