BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Netflix Hisse Analizi - Apple TV+ Oyuna Giriyor

11.09.2019 04:58


Netflix hisse senedi için 332 USD desteği altında konuştuğumuz potansiyel düşüş hareketi formasyon hedefi olan 280 USD hedefine ilerliyor.

Şirketin, ABD'de 10 yıl sonra ilk kez azalan yeni üye kayıtları,

Disney'in streaming yayınlarına başlamak üzere olması nedeni ile Netflix'in yaşadığı içerik kaybı,

ve

Yeterli sayıda yeni içerik üretememesi ile ileriye yönelik beklentilerin aşağı yönlü görünümü hisse senedinde satışların derinleşmesine neden oldu.

Apple'ın Gövde Gösterisi

Dün yeni ürünlerini tanıtan şirket, iPhone 11 lansmanının yanısıra iPad, Apple Arcade, Apple Watch ve Apple TV+ ürünlerini de tanıtarak adeta gövde gösterisi yaptı.

Apple'ın tüm yeni ürünleri için uyguladığı agresif fiyatlama stratejisi analistlerce olumlu karşılandı.

Apple TV+

Yeni jenerasyon Apple TV+, için en büyük yenilik kiralama ve satın alma üzerine çalışan sistemin değiştirilerek üyelik sistemine geçmesi oldu.

Daha önce Netflix tarafından başarılı bir şekilde uygulanan sistem Apple tarafından da uygulanmaya başlayacak.

Üyelik Fiyatlarını Karşılaştıdığımızda aylık üyelik ücretleri,

Netflix $7.99

Disney Channel $6.99 

Apple TV+ $4.99 olarak bleirlenmiş durumda.

Bu durum Netflix'in içeriğin yanısıra aynı zamanda fiyatlama konusunda da ciddi bir rekabete girmesi gerektiğine işaret ediyor. Kısacası şirket yatırımcılarının daha mutlu zamanları olduğu söylenebilir.

 

Teknik olarak baktığımızda

Günlük grafiklerde üçgen sıkışmasına devam eden hisse senedi için kritik seviyeler $268 ve $370 olarak öne çıkıyor. 

 

 

Haftalık grafiklerde ise potansiyel çift tepe oluşumu dikkat çekiyor.

 

Ne Yapılabilir ?

Netflix hisse senedinde zayıf görünüm devam ediyor ve $280 seviyesini beklemeye devam ediyorum (Dün en düşük 282.66)

$268 desteğinin kırılması ile üçgen sıkışması tamamlanarak yeni bir satış dalgası başlayabilir. Hisse senedinin yukarı yönlü trend hareketi yapması için 370 USD direnci geçilmeli ancak şu an için bu ihtimal zayıf görünüyor.

268 USD desteği kırıldığında aşağıda ilk izleyeceğim destek 239 USD

Orjinal analizde konuştuğumuz opsiyon ile kısa pozisyon alanlar için trailing stop seviyelerini  $302'ye çekmek ve pozisyon karının bir kısmını sabitlemek iyi bir tercih olabilir https://tradeall.com/teknik-analiz-detay/7469/netflix-hisse-analizi---tehlikenin-farkinda-misiniz-?a=b .

Alım için ise Netflix'i hala beğenmiyorum.

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

 

 

 

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.