BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

WTI Futures - Yeni Yükseliş Dalgası Başlıyor mu ?

09.08.2019 11:39


Global ekonomilerin yavaşlaması ve ticaret savaşlarının büyüme endişelerini tetiklemesi nedeniyle baskılanan talep petrol fiyatlarında yukarı yönlü hareketleri sınırlıyor.

Ancak hafta içerisinde Suudi kanadından gelen arz kesintisine yönelik açıklama arz talep tarafında dengelenmeyi bir ölçüde sağlayabilir.

Petrol için düşündüğüm ana senaryoda ise orta vadede gerçekleşecek Aramco halka arzı bulunuyor.

Dünyanın en değerli şirket değerlemesine sahip Aramco 2021 yılında %5'ini halka arz etmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda yüksek petrol fiyatları

Suudiler'e

NYSE'e kote olacak olması nedeni ile ABD'ye

ve

Enflasyon yaratacağı için AB'ye destek olur.

Şirket değerlemesine yansıyacağı için de fiatların 2 senelik bir trend yaparak yükselmesi gerekmektedir. Bu senaryoda Brent ve WTI fiyatlarında trend yapacak bir yükseliş beklerim.

Teknik olarak baktığımızda ilk olarak Brent'in yükselemesini beklesem de WTI Futures aktif vadeli kontratlarda görüntü daha net.

Uzun vadeli grafiklerde Elliot Dalga Teorisi'ne göre 5 bumaralı dalganın içerisinde buluyoruz. 5 dalgası içerisinde trend yükseliş yönündedir

 

 

 

Günlük grafiklerde ise 50.50 USD desteği kritik. Bu desteğin tutması potansiyel çift dip formasyonunu tetikleyecektir. Formasoynun tamamlanması için 60.92 USD direnci geçilmeli.

 

 

Saatlik grafiklere indiğimizde ise kısa vadeli düşüş trendini kıran emtianın aynı zamanda yükselen üçgeni kırmak üzere olduğunu görüyoruz.

 

 

Ne Yapılabilir ?

WTI Futures aktif vadeli kontratlarda 50.50 üzerinde kaldığı sürece yükseliş hareketinin başlamasını bekliyorum.

54.05

55.40

57.10

ve

60.90 USD seviyeleri ise ilk hedefler olarak öne çıkıyor.

 

Neye Dikkat Etmeli ?

50.50 USD altında günlük 2 kapanış formasyonu bozacaktır.

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.