BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Copper Futures - Şilideki Grev Arz Endişlerini Tetikliyor

18.06.2019 01:53


Öğlen saatlerinde ECB başkanı Draghi'nin, zayıf seyreden enflasyona bağlı olarak Avrupa Bölgesi tarafında yeni bir parasal genişlemeye gidilebileceğini açıklaması başta DAX vadelileri olmak üzere endekslere alım getirirken Bakır vadeli kontratlarında yaşanan hareket de dikkat çekici.

Comex'de bakır kısa pozisyonları tarihi düşük seviyelere gerilemişken Şili'de bakır madencilerinin greve gitmesi dipten dönüşe işaret ediyor olabilir.

Bakır üretimi Mayıs ayında %5.2 ile sabit kalsa da yaşanan grev ileriye yönelik arz endişelerini tetikliyor.

Ticaret savaşları ve global büyümeye yönelik endişeler devam ederken yaşanan arz endişeleri fiyatlarda kısmı dengelenmeye neden olabilir.

İleriye yönelik adil değere baktığımızda ise yukarı yönlü fiyatlama dikkat çekiyor.

 

  

 

Tüm bunlara ek olarak FED 'in yarın yapacağı toplantıda herhangi bir faiz indirimi ihtimali düşük görünse de ileriye yönelik projeksiyonlar önemli rol oynayacak.

Teknik olarak baktığımızda ise

Haftalık grafiklerde sıkışma alanında hareket eden emtianın

 

Günlük grafiklerde yükseliş trendini koruyan aktif vadlei kontratların 259 cent üzerinde kaldığı sürece yukarı yön isteği devam edecektir.

 

 

Kısa vadede ise OBO desteğinden gelen tepki dikkat çekici.

260 cent seviyesi korunduğu sürece kısa tarihi seviyelerdeki kısa pozisyonlarda kar realizasyonuna bağlı yükselişler görülebilir.

 

 

Ne Yapılabilir ?

Arzdaki kesintiye rağmen bakır kontratlarındaki yükseliş global büyüme endişleri nedeni ile sınırlı kalabilir.

260 cent üzerinde kaldığı sürece saırasıyla

265

269

ve

formasyon hedefi olan 272 cent seviyesine doğru yükselişler görülebilir.

 

Neye Dikkat Etmeli ?

Yarın yapılacak FED toplantısına 

260 cent altı saatlik kapanışlarda formasyonun bozulabileceğine

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.