BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Facebook Hisse Analizi - Olumlu Bilanço, Haberler ve Regülasyon Etkileri

16.04.2019 02:44


Sosyal medya platformu olmaktan çıkıp ABD'nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisine dönüşen FANG gurubu üyelerinden Facebook, güçlü nakit akışı, karlılığı ve satış büyümesi ile Nasdaq'ın parlayan şirketlerinden biris olmaya devam ediyor.

Her ne kadar Facebook ve Mark Zuckerberg için daha iyi zamanlar olduysa da 500 Milyar USD'yi aşan piyasa değeri ile 1. Çeyrek bilançosunu karşılamaya hazırlanan teknoloji devi için kritik tarih 25.04.2019.

Geçtiğimiz hafta aralarında 19 Avrupa ülkesinin desteklediği telif hakları yasası, Youtube ve Facebook gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik esasına dayalı sosyal medya platformlarının iş modelleri için orta uzun vadede belirsizlik yaratabilir.   

Gelişmeler ve Son Haberler

Dün yayınlanan Facebook'un, yeni bir sesli asisistan uygulaması üzerinde çalıştığı haberi teknolojik yatırımlarını bir yenisini eklerken ileride sattığı ürünler sepetine yeni bir elma koyacağının habercisi oldu. Sesli asistanın Amazon'un Alexa ve Apple'ın Siri ürünlerine rakip olması bekleniyor.

Şirket ile ilgili en önemli gelişmelerden bir tanesi ise geçtiğimiz hafta 19 Avrupa ülkesi tarafından onaylanan telif hakları yasasının düzenlenmesi oldu. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dayanan sosyal medya platformlarından yapılan paylaşımlar için telif hakkının önünü açacak düzenlemenin başta Youtube, Facebook ve Instagram olmak üzere bu tarz iş modelleri için büyük olmusuzluk yaratacağı belirtiliyor.

 

 

Şirket Kartı 

Piyasa Değeri : 511.44 Milyar USD

Fiyat/Kazanç Oranı :23.66

Fiyat/Defter Değeri : 6.08

2019 Tahmini F/K (Yıl Sonu): 19.43

FVÖK : 9.05 Milyar USD

Temettü Verimliliği:  -

Analist Tahminleri : 39 Al / 9 Tut / 2 Sat - 

12 Aylık Fiyat Beklentisi: 197.14 USD

 

Teknik olarak baktığımızda

Haftalik grafiklerde

Ichi Moku bulutu içerisinde hareketine devam eden hisse senedinin 184.50 USD seviyesini geçmesi yükselişleri hızlandırabilir

 

 

Günlük grafiklere indiğimizde

Gectigimiz hafta gelen alımlar ile birlikte yükseliş trendi üzerinde kapatmayi başaran hisse senedinin orta uzun vadeli hareketli ortalamaları da destek olarak altına almasi olumlu

 

 

Yine günlük grafiklerde 


Potansiyel fincan kulp formasyonu 174.30 direncinin kırılması ile tamamlanmış görünüyor.
174.30 seviyesi üzerinde günlük kapanış yaptığı sürece görünüm olumlu kalmaya devam edecektir.
159 USD ise kritik destek ve bu seviyenin aşağı geçilmesi formasyonun bozulmasına neden olabilir

 

 

Ne Yapılabilir ?

Facebook güçlü bilançosu ve ileriye yönelik olumlu finansal beklentileri ile hala cazip olmaya deevam ediyor.

Teknik olarak 

174.30 USD seviyesi üzerinde kaldığı sürece sırasıyla

184

191

ve 199 USD seviyesine doğru yükselişler görülebilir.

 

Neye Dikkat Etmeli ?

Regülasyonda yapılacak değişikliklerin Facebook için orta vadeli tehlike yaratma potansiyeline

159 USD altında hisse senedinde görünümün bozulacağına

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

 

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.