BİZİ ARAYIN

TEL: 444 4 873TRD

TEKNİK ANALİZ

Geri

Dolar Endeksi - Yeni Yükseliş Dalgasına Hazırlanıyor

11.02.2019 05:15


ABD ile Çin arasında ticaret görüşmelerinde henüz piyasasının istediğinin verilmemesi,

Trump ile Xİ Jinping'in ay sonundan önce görüşmeyeceklerinin açıklanması,

Mart ayı itibariyle ABD'nin Çin'e 200 milyarlık ek vergi paketi uygulama ihtimali,

Avrupa büyümesinin yavaşlaması,

Brexit'e ek olarak İtalya belirsizliğinin eklenmesi gelişmiş ülke para birimleri içerisinde reel faizi en yüksek olan Amerikan Doları'nı desteklemeye devam ediyor.

Her ne kadar FED tonunu yumuşatsa da ABD 10 yıllıklarına yatırım yaparak %2.66'lık bir getiri elde edebilir ve ne endekslerin ne de global belirsizliklerin nasıl fiyatlanacağını düşünmek zorunda kalırsınız.

 

Teknik olarak Dolar Endeksi'ne baktığımızda

Haftalık grafiklerde 

Fincan Kulp formasyonunu Trump'ın FED üzerindeki etkisi ile tammalayamasa da kritik 93.79 desteği üzerinde kaldığını görüyoruz

Kritik 97 direnci üzerinde kapanışlar doları tekrar popüler para birimi yapabilir

  

 

Günlük grafiklere indiğimizde ise potansiyel OBO formasyonunu tamamlayamayan endeksin Fulcrum oluşturmaya başladığını görüyoruz.

96.60 üzeri günlük kapanışlar formasyonu çalıştıracaktır 

 

Ne Yapılabilir ?

Dolar Endeksi'nde 97 üzerinde haftalık ve günlük kapanışlarda USD, endeksi oluşturan EUR-GBP-JPY-CHF-CAD ve SEK para birimlerine karşı değer kazanmaya devam edecektir.

97 seviyesi üzerinde ilk olarak 

97.90

daha sonra ise

100.40

ve

102.50 seviyelerinin test edilmesini bekliyorum 

 

Neye Dikkat Etmeli ?

Kısa vadede 95

Orta vadede ise 93.79 altında formasyon bozulacaktır 

 

 

Twitter’da bizi takip etmek için @TradeAll

Youtube TradeAll kanalımıza buradan ulaşabilirsiniz.  

Facebook https://www.facebook.com/TradeAll/

 

Berk Dinçtürk

International Markets

Vice President

 

Bu analizler yer alan grafikler TradingView kullanılarak hazırlanmıştır.

Charts used during this analysis are generated by using TradingView.

Uyari Notu: Bu mesaj ve ekleri gonderilen kisiye ozeldir. Eger mesajin gonderilmek istendigi kisi degilseniz lutfen kopyalamayiniz, baskalarina gondermeyiniz, mesajı sisteminizden siliniz ve gondericiyi bilgilendiriniz. Internet üzerinden yapılan iletişim güvenli olmayıp, verilerin kasten veya tesadüfen bozulması ve virüs içermesi olasılığı vardır. Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bu mesajın ve eklerinin hatalı ve/veya eksik olması, yerine ulaşmaması, geç ulaşması, içeriğinin bozulması ya da virüs icermesinden ve bilgisayar sisteminize verebilecegi zarar dolayısıyla hicbir sorumluluk kabul etmez. Ayrıca, elektronik posta, resmi olmayan ve çoğunlukla kısaltılmış bir iletişim yöntemidir. Dolayısıyla, burada yer alan bilgi veya tavsiyelere, gönderici ile ayrıca görüşmeden güvenmeniz normal şartlar altında uygun olmayacaktır. Mesaj metninde veya eklerinde yer alabilecek Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan hazirlanmis rapor, yorum veya veriler sadece bilgilendirme amaclidir. Yatirim bilgi yorum ve tavsiyeleri, yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel goruslerine dayanmaktadir. Bu bilgilerin kullanilmasi nedeni ile ortaya cikabilecek sonuclardan Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu degildir.

 

Geri
 
FOREX HESAPLAMA
Devamı İçin Lütfen Giriş Yapın.
. .
Dünya piyasaları elinizin altında! Yazının tamamına erişmek için
ücretsiz üye olun.